KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13857551
nr 1385 7551
Harald Norrby
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, Badande barn, Signerad. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:25:09
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Harald Norrby
Läs mer om Harald Norrby